Vi nærmer og dagen for vores ordinære generalforsamling 2025, og fristen for indkomne forslag som ønskes behandlet er nu udløbet.
Der er indkommet 1 forslag, som kan findes HER
–
Samtidig er regnskabet for 2024, budgettet for 2025 og midlerne i asfaltfonden opdateret og revisorgodkendt. Alle disse oplysninger findes HER
–
Til orientering kan vi oplyse at der på dagen for generalforsamlingen afholdes jubilæumsstævne i HG, hvorfor der kan være færre ledige parkeringspladser at finde.
–
Vi glæder os til at se så mange af jer som muligt, til en altid hyggelig dialog omkring vores dejlige område.
Skulle man være forhindret i at deltage, men stadigvæk ønske at afgive en stemme ifbm. det indkomne forslag, kan man afgive en stemmefuldmagt til en anden deltager. Stemmefuldmagten kan findes HER
(Stemmefuldmagten skal medbringes i printet og underskrevet stand).
–
Hilsen, Bestyrelsen